Informacija pacientams
Kada reikia keisti dantų šepetuką?                               

 

Dantų šepetuką reikia keisti kas 3 mėnesius ir geriausia po to, kai odontologas nuvalo akmenis. Valykite dantis du karus per dieną dantų pasta, kurios sudėtyje yra fluorido, o dieną po valgio kramtykite kramtomąją becukrę gumą. Dantis valykite neskubėdami ir kruopščiai išvalykite kiekvieną dantį. Geriausia rinktis minkštą ar vidutinio minkštumo dantų šepetėlį su “V” formos šerelių galiukais. Be to, niekada niekam neskolinkite dantų šepetėlio.

Burnos ertmės priežiūrai – ne tik dantų šepetėlis

Burnos skalavimo skystis – kasdienei priežiūrai

Burnos skalavimo skystis yra skirtas dantims prižiūrėti tarp valymų ir po jų. Skystis skatina dantų emalio mineralizaciją, saugo nuo dantų akmenų susidarymo ir ėduonies, stiprina dantenas, apsaugo jas nuo kraujavimo. Viena svarbiausių priežasčių, kodėl būtina skalauti burnos ertmę, – skystis neleidžia kauptis bakterijoms bei šalina bakterines dantų apnašas, kurios skatina karieso ir dantenų uždegimo atsiradimą. Burnos skalavimo skystis – efektyvi priemonė burnos gleivinės uždegimų, dantenų ligų bei uždegimų profilaktikai.

Kiekvienąkart po valgio burnos ertmę išskalauti skysčiu yra kur kas patogiau negu sukti galvą, kur ir kaip išsivalyti dantis. Tereikia į skysčio pakuotės kamštuką įsipilti skysčio ir 10 sekundžių intensyviai skalauti burną. Ypač ilgas ir malonus gaivumo jausmas – garantuotas. Burnos skalavimo skysčio teikiamam ir maksimaliai efektyviam poveikiui pasiekti rekomenduojama nevalgyti ir negerti 30 minučių po procedūros.
 
 
Tarpdančių siūlas   

Tarpdančių siūlas padeda išvengti dantenų ligų, nes juo išvalomi visi nešvarumai, kurių nepasiekia dantų šepetėlis. Jį rekomenduojama naudoti kiekvieną dieną.
Kad išvalytume dantis visiems pažįstamu išvyniojamu tarpdančių siūlu, iš kasetės būtina ištraukti 30–40 cm ilgio siūlą ir užsukti jo galus ant abiejų rankų smilių. Po to atsargiai įtemptu siūlu valyti tarpus tarp dantų. Viršutinio žandikaulio tarpdančiai valomi nykščiais nukreipiant siūlą į viršų, apatinio – didžiaisiais pirštais nukreipiant siūlą š apačią.

Atplėštą tarpdančių siūlą rekomenduojama naudoti tik vieną kartą, o kiekvieną tarpdantį valyti vis nauja siūlo vieta.
Tiems, kurie nenaudoja tarpdančių siūlo, nes tai nepatogu, užima daug laiko, plati burnos higienos prekių rinka siūlo ergonomišką, savo ilgu koteliu primenantį dantų šepetėlį tarpdančių siūlą su keičiama galvute.

      

Tarpdančių šepetėliai – geriausia išeitis negalint naudoti tarpdančių siūlo
        

Tarpdančių šepetėlis ne tik užtikrina optimalų tarpdančių išvalymą, bet ir pašalina dantų apnašas bei masažuoja dantenas. Juo patogu pasiekti ir išvalyti sunkiai prieinamas vietas, o tai yra būtina norint apsaugoti burnos ertmę nuo bakterijų dauginimosi. Tarpdančių šepetėlis yra puiki priemonė siekiant pašalinti dantų akmenis.

Po dantenų operacijų, kai yra karūnėlės, metalo keramikos tiltai, implantų ar dėl ypatingo dantenų jautrumo negalint naudoti tarpdančių siūlo, tarpdančių šepetėliai – geriausia išeitis siekiant užtikrinti maksimalią burnos priežiūrą.

Renkantis tarpdančių šepetėlį būtina atkreipti dėmesį į jo dydį. Tinkamo dydžio šepetėlio šereliai turi užpildyti tarpdančių ertmes. Jokiu būdu šepetėlio negalima per jėgą grūsti į tarpus. Dėl per didelės jėgos ir nuolatinio lankstymo viela gali sutrūkinėti, todėl iškyla pavojus susižeisti.

Liežuvio valiklis – prabanga ar būtinybė?

Ant liežuvio paviršiaus gyvenančios bakterijos netrukdomai dauginasi ir gamina (ypač jei sergama gerklės ligomis) storą, baltai-gelsvą liežuvio apnašą. Taip atsiranda blogas burnos kvapas, kurio panaikinti nepadeda net itin kruopštus dantų valymas, nes bakterijos, augančios ant liežuvio, pasilieka ant jo paviršiaus. Liežuvio valymas specialiu valikliu, pašalinant nuo jo paviršiaus apnašas, negyvas ląsteles ir maisto likučius, gali sumažinti blogo burnos kvapo riziką iki minimumo.

 

 

 

Registracija

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
2009 Egodontas Visos teisės saugomos | e-sprendimas MariZa