Profesionali burnos higiena

Profesionalioji burnos ertmės higiena - tai higieninės procedūros, kurių metu šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai, nustatomas individualus valymo efektyvumas, pacientai mokomi asmeninės burnos ertmės higienos. Nevalant apnašų prasideda apsauginė dantenų reakcija - uždegimas, kurio pagrindiniai požymiai yra dantenų patinimas, paraudimas ir kraujavimas. Negydomas dantenų uždegimas gali vystytis į periodontitą, kuriam esant vyksta kaulo ir dantį palaikančių raiščių irimas. Minkštasis apnašas lengvai nuvalomas naudojant asmenines burnos ertmės higienos priemones - dantų šepetėlį, pastą, tarpdančių siūlą ir skalavimo skysčius. Nenuvalius minkštojo apnašo, po 1 - 3 dienų prasideda jo mineralizacija ir per 10 - 20 dienų minkštasis apnašas virsta akmenimis. Burnos higieną sistemingai atlikti rekomenduojama kiekvienam, maždaug kas pusę metų

Nėštumas ir burnos higiena

Nėščia moteris turi ypatingai rūpintis savo dantimis ir dantenomis.

 Ar žinote, kad kai esate nėščia, Jūsų dantų sveikata gali turėti įtakos kūdikio sveikatai? Infekcijosgali sukelti nėštumo komplikacijų, pvz. :

  •  persileidimą
  •  priešlaikinį gimdymą
  •  kūdikio augimo arba vystimosi sutrikimus.

Dėl infekcijos įvyksta iki 50 % visų priešlaikinių gimdymų. Netinkama burnos higiena gali pažeisti dantenas, tai gali padidinti žalingų bakterijų prasiskverbimo pro palcentą ir poveikio Jūsų kūdikio seikatai riziką. Nėščiosioms organizme hormonai svyruoja, todėl kyla didesnė rizika susirgti dantenų ligomis. Nėštumo metu, padidėjus estrogeno ir progresterono kiekiui, gali padaugėti ir periodonto bakterijų kiekis.Dantenų pokyčiai labiausiai matomi tarp antro ir aštunto nėštumo mėnesių. Besikeičiantys hormonų kiekiai padaro Jūsų dantenas lengviau pažeidžiamas apnašų. Jeigu jau turite dantenų ligų (pvz., gingivito) požymių, nėštumas gali juos sustiprinti. Štai kodėl svarbu papildomai rūpintis savo burnos higiena.

Nėštumo metu yra didesnis pavojus ėduoniui ir dantenų ligoms atsirasti. Saldaus maisto padidėjęs noras ir rytinis šleikštulys – du veiksniai, kurie padidina riziką minėtoms ligoms atsirasti. Tačiau dantų ėduonies ir dantenų ligų galima išvengti:

  1. Valykitės dantis mažiausiai du kartus per dieną: ryte ir visada prieš miegą. Odontologai pataria keisti dantų šepetėlį kas 3 mėnesius.
  2. Valykite dantis mažiausiai dvi minutes.
  3. Kadien naudokite tarpdančių siūlą, kuris padės pašalinti apnašas iš tarpdančių ir po dantenomis (sunkiai dantų šepetėliui prieinamose vietose)
  4. Valykite dantis dantų pasta su fluoru. Fluoras stiprina dantų emalį, taip užkirsdamas kelią ertmių atsiradimui.
  5. Valgykite gerai subalansutą maistą papildytą kalciu, kad Jūs ir Jūsų mažylis gautų viską, ko reikia sveikiems dantims išsaugoti.
  6. Praneškite savo odontologui kad laukiatės, ir reguliariai lankykitės patikrinimui.

 

 

Registracija

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
2009 Egodontas Visos teisės saugomos | e-sprendimas MariZa