Dantų balinimas


Mūsų klinikoje Jūs galite pasirinkti iš keleto balinimo būdų:

•    Balinimas kapomis – reikalingas vienas vizitas pas odontologą,  kurio metu bus nuimami viršutinio ir apatinio žandikaulio atspaudai. Po to, naudodamiesi laboratorijoje pagamintomis kapomis ir odontologo rekomenduota balinimo žele, savo šypseną galėsite kurti patys!
•    Klinikinis balinimas - Jums tereikia vieno vizito pas odontologą ir džiaugsitės balta šypsena, sukurta tik per vieną valandą. Klinikoje naudojama dantų klinikinio balinimo sistema.

Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną, priešingu atveju, balinimas bus neveiksmingas.

Dantų balinimas kapomis

Ši sistema paremta balinimu, kai į specialias kapas, kurias galima užsisakyti pas odontologą, įvedami balinimo geliai, turintys peroksido ir kapos uždėtos ant dantų yra nešiojamos keletą valandų per dieną, arba kiekvieną naktį. Tokio balinimo laikotarpis trunka iki keletos dienų ar ilgiau, priklausomai nuo to, kiek tamsūs yra dantys, ir kokį balinimo efektą norima pasiekti.

             

Ofisinė dantų balinimo sistema

Taupantiems savo laiką, tai yra greičiausias būdas išbalinti dantis. Odontologiniame kabinete koncnetruotos balinimo medžiagos tiesiogiai dedamos ant dantų. Rezultatas tampa matomas po 30-60 minučių nuo procedūros pradžios.

Kiek išlieka dantų balinimas?

Dantų išbalinimas nėra amžinas. Žmonės, kurie vartoja skysčius ar maistą kurie dažo dantis (kava, vynas ,gėrimai su dažikliais, burokėliai ir kt.), gali stebėti grįžtamą procesą jau po mėnesio. Tačiau vengiant panašaus maisto galima išlaikyti spalvą nuo vienerių iki keleto metų. Toliau reikalingas pakartotinis balinimas. Dantų baltumas kiekvienam skiriasi ir tai priklauso nuo dantų struktūros (genetiškai determinuotam mineralizacijos laipsniui), dėmių prigimties, pasirinktos balinimo sistemos ir kt.

Kuri dantų balinimo sistema geresnė namų ar ofisinė?

Tarp šių sistemų yra keletas skirtumų. Pirmas skirtumas, tai balinimo agento stiprumas. Namų sistemoje naudojama silpnesnė balinimo medžiaga – nuo 10% iki 20% karbamido peroksido. 10% karbamido peroksido ekvivalentas yra 3% vandenilio peroksido. Ofisinėje sistemoje naudojamas vandenilio peroksidas, kurio koncentracija 38%
Antras skirtumas yra laikas, per kurį nubąla dantys. Kabinete nubalintais dantimis galima džiaugtis jau po geros valandos. Balinant namuose kapomis,rezultatą galima pamatyti  po kelių dienų.

Kam nerekomenduojama balinti dantų?

  • Nerekomenduojama vaikams iki 16 metų, nes jų pulpos kamera, nervas bei dentino kanalai labai platūs. Balinimas gali pažeisti nervą, ar sukelti ilgalaikį jautrumą.
  • Nėščioms moterims ar maitinančioms krūtimi.
  • Asmenims su jautriais dantimis ar apsinuoginusiomis dantų šaknimis. Jie turėtų prieš balinimą konsultuotis su gydytoju. Balinimas neveikia apsinuoginusių dantų šaknų, nes jos neturi emalio sluoksnio.
  • Turintiems alergiją peroksidui.
  • Asmenims, sergantiems dantenų ligomis, turintiems kariesą dantyse ar dantenų daugybinę recesiją (atsitraukimą).
  • Dantys prieš balinimą turi būti užplombuoti, nes priešingu atveju tai sukels didelį dantų jautrumą.
  • Plombos, karūnėlės ir kitos restauracijos naudojamos odontologijoje nebalinamos, todėl po balinimo jos atrodys taip pat, kai tuo tarpu dantys pabals. Dėl šios priežasties plombavimas ir protezavimas turi būti atliekami po balinimo pritaikant restauracijos spalvą prie esamų dantų.

Kam dantų balinimas tinkamas?

Geriausiai balinimui pasiduoda gelsvi dantys, rusvi balinasi prasčiau, o pilkšvo ar rausvo atspalvio dantys gali visiškai nesibalinti. "Tetraciklininiai" dantys taip pat sunkiau pasiduoda balinimui ir reikalauja daugkartinio balinimo seansų. Labai tamsius dantis turintys asmenys turėtų pagalvoti apie kitas alternatyvas kaip pvz. laminatės, estetinis plombavimas ir kt. Visais atvejais geriausia konsultuotis su jus gydančiu gydytoju ir apsvarstyti visus galimus variantus.

Galimos dantų balinimo komplikacijos

Po dantų balinimo gali būti du pašaliniai poveikiai. Tai dantenų pažeidimas ar laikinas dantų jautrumas. Dantenų pažeidimas atsiranda tuomet, kai naudojama netiksli balinimo kapa arba balinama namuose be gydytojo priežiūros. Abu šie šalutiniai efektai yra laikini ir praeina po keleto dienų kai nutraukiamas balinimas. Jeigu dantų jautrumas trunka ilgiau, tuomet rekomenduojama naudoti fluoro turinčias remineralizuojančias dantų pastas, taip pat naudojami remineralizuojantys geliai kartu su kapa.

 

 

 

Registracija

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
2009 Egodontas Visos teisės saugomos | e-sprendimas MariZa