Book Appointment
info@example.com
Opening Hours
Mon-Fri : 8:00 - 17:00
Endodontinis gydymas

Edodontinis gydymas

Dantų šaknų kanalų gydymas

reikalingas, esant karieso komplikacijoms – kariozinė ertmė kartais būna tokia gili, kad pažeidžia danties pulpos kamerą ir išsivysto pulpitas – danties nervo uždegimas, kuris pasireiškia ūmiu skausmu valgant, geriant šaltus arba karštus gėrimus, dažniausiai dantį pradeda skaudėti vakare arba naktį.

Viršūninis periodontitas

Kai pulpitas negydomas, išsivysto viršūninis periodontitas – danties nervo nekrozė. Ši liga, kaip ir pulpitas, sukelta patogeninių mikroorganizmų. Periodontito atveju mikroorganizmai per šaknies kanalą patenka į žandikaulio kaulą ir jį pradeda naikinti. Periodontito simptomai – savaiminiai skausmai, skausmas sukandant, dantis tarsi pakeltas. Šie simptomai dažnai paūmėja peršalus arba nusilpus imunitetui. Kartais nusiskundimų galite ir neturėti, tačiau tai nereiškia, kad ligos gydyti nereikia.

root-canals
Endodontinio gydymo tikslas

pašalinti mikroorganizmus iš danties kanalo bei apydančio audinių, žandikaulio kaulo. Šaknies kanalai turi būti kokybiškai išvalytim naudojant šiuolaikines chemines medžiagas ir mechaninius įrankius, bei užplombuotas. Hermetiškai užplombavus kanalus, mikroorganizmai neprasiskverbia į viršūninį periodontą, atsiradę pakitimai sugyja, o nauji neatsiranda.

Retais atvejais

dantų šaknų kanalų gydymas nebūna sėkmingas, pradeda skaudėti jau endodontiškai plombuotą dantį. Dažniausia šio skausmo priežastis – kanaluose palikta infekcija. Tokiu atveju kanalus reikia pergydyti, t.y. pašalinti plombinę medžiagą, kanalus kokybiškai išvalyti ir hermetiškai užplombuoti..

Sunkesniais atvejais

kuomet terapinis gydymas nepadeda ir viršūniniai pakitimai neišnyksta, atliekama šaknies viršūnės rezekcija. Šią procedūrą atlieka burnos chirurgas.

business-care-chair-305568